Britská zámořská území
Velká Británie má celkem 14 zámořských území, což jsou poslední zbytky někdejší britské koloniální říše: Bermudy, Gibraltar, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Falklandské ostrovy, Turks a Caicos, karibská Anguilla, Britské indickooceánské území, ostrov Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy, Britské antarktické území, Svatá Helena a její dependence (ostrovy Ascension a Tristan da Cunha), Montserrat, Pitcairnovy ostrovy a Suverénní vojenské základny Akrotiri a Dhekelia na Kypru.
Tato území jsou pod svrchovanoou vládou a formální správou Spojeného království, nejsou však jeho součástí. Většina britských zámořských území je autonomní, spoléhají však na Británii v zásadních záležitostech zahraniční politiky. Protože mají tato území vlastní zákony a soudy, nemají své zastoupení v britském parlamentu. Spojené království uplatňuje svoji formální správu prostřednictvím guvernéra území, kterého jmenuje britská panovnice.
Kromě 14 zámořských území existují ještě dvě britské korunní dependence/závislá území, ke kterým patří ostrov Man a Normanské ostrovy, ale které požívají značnou míru samosprávy v domácích záležitostech.
V korunních dependencích je patrno mnoho britských vlivů a prvků, jako je britský systém telefonních čísel nebo přítomnost BBC, ačkoli to neplatí ve všech případech. Zákony schválené britským parlamentem se korunních dependencí týkají jen zřídka.
Své sekce mají následující území a dependence: Anguilla, Bermudy, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Falklandy, Gibraltar, Montserrat, Turks a Caicos, ostrov Man a Normanské ostrovy.