Vydejte se na Šalamounovy ostrovy
Již z letadla vypadají ostrovy tak malebné, že se vám napětím zatají dech. Šalamounových ostrovů je více než 990, a mají dohromady rozlohu více než 28 400 km², a jejich břehy omývá Tichý oceán. Na Šalamounových ostrovech se také nachází několik aktivních vulkánů. Jsou to např. Tinakula a Káv. Pokud se ptáte na podnebí, tak to je zde tropické během celého roku, ale od listopadu do dubna trvá období dešťů.
Ostrovy jsou ve většině případů pokryty vlhkým tropickým pralesem, protíkají tam vodní toky, které jsou velmi krátké, ale prudké. Ostrovy jsou olemovány písčitými plážemi a mělkými korálovými lagunami. Korálové útesy jsou zde pokládány za jedny z nejbohatších na světě. Nejvyšším místem souostroví je Popomanaseu na ostrově Guadalcanal (2 331 m).
I přes své nevelké rozlohy vám ostrovy nabídnou mnoho krásných míst, a kouzelné přírodní úkazy. Kromě nádherné nedotčené panenské přírody zde můžete obdivovat delfíny, nebo si pochutnávat na výborném tropickém ovoci. Nebo můžete také jen tak ležet na bílém písku, a vychutnávat si sluneční paprsky. Můžete si také poležet v houpací síti nataženou mezi palmami, a sledovat neuvěřitelný západ slunce. Opravdu bude záležet jen na vás jakou aktivitu si vyberete.
Teplé průzračné vody jsou skutečnou a hlavně vyhledávanou lahůdkou náročných potápěčů, ale i šnorchlových nadšenců. Zažijete zde mimořádnou různorodost druhů útesových ryb, římsy, želvy žraloky, manty, hry světel a vraky z druhé světové války.
Ostrov Guadalcanal
Na ostrově Guadalcanal s hlavním městem Honiarou, se citnete ve zvláštním světě, kde se hovoří osmdesáti jazyky, a kde se dříve vyráželo na lov lebek. Dodnes se za manželky i zboží platí mušlovými penězi.
Doprava
V této zemi se jezdí vlevo, a kvalita městských i venkovských komunikací je hodně špatná. Zpevněné cesty naleznete jen v Honiaře na ostrově Guadalcanal.
rezervace ubytování zde