Doprava v Bukurešti
Bukurešť má jednu z nejrozsáhlejších sítí veřejné dopravy v Evropě, i když někdy působí zmatečně a často bývá přeplněná.
Metro
Metro má v Bukurešti čtyři trasy, a město pokrývá poměrně dobře. Ceny jsou poměrně levné (2 lei za dvě cesty, nebo 8 lei za 10 cest). Počítejte ale s tím, že je ve středu města zastávek celkem málo.
Vlak
Nejezdí často, ale jsou poměrně komfortní a spolehlivě. Od roku 2002 se systém vlaku modernizuje, ale nové vlaky velmi často nemají klimatizaci. Trasa M1 jezdí západní-východním směrem, s trasou M2 (operujícími severo-jižním směrem), se setkává na stanici pátým Unirii. Trasa M3 jezdí na hlavní nádraží Gara de Nord. Nejnovější trasa M4, jezdí mezi hlavním nádražím a letištěm v severní části města.
Systém autobusových, trolejbusových a tramvajových linek
Je komplexní, ale pro turistu na první pohled matoucí. Důvodem je nepřehledná směs neuvěřitelně vysokého počtu linek. Praporky autobusů, tramvají, trolejbusů najdete kdekoliv. Jednotlivé linky jezdí poměrně často, ale hlavně během dopravních špiček mohou být až neuvěřitelně přeplněné. Je dobré vědět název zastávky, kde vystupujete. Ve většině trolejbusů a v několika autobusech a tramvajích jsou zastávky oznamovány automaticky. Upozornění: někdy ohlašují úplně jinou stanici, nebo vůbec nejdou. Starší vozidla žádné zastávky neukazují ani nehlásí.
Jako jízdenky jsou používány kontaktní čipové karty-Activ cards. Koupit se dají jen s identifikačním průkazem, dají se naplnit různými typy kreditů, některé se dají použít kombinovaným způsobem (v metru, i v pozemních dopravních prostředcích). Karta vstoupí v platnost, pak jak ji podržíte při oranžovém boxu s malou LCD obrazovkou, a počkáte dokud nezapípá. Alternativou ke kartě jsou papírové jízdenky, které koupíte za cca 1.3 lei. Jízdenky se přímo v autobuse koupit nedají, pokuta při jízdě na černo se pohybuje kolem 50 lei.
Taxi:
Ve městě jezdí obrovský počet taxíků, ale cestovat se vyplatí jen taxíky velkých společností. Jejich vozidla mají ceny napsané přímo na dveřích. Bývá zde uveden poplatek "za sedadlo" a cena za kilometr. Nezávislí taxikáři mají ceny mnohem vyšší – zhruba až desetkrát. Pokud taxík nemá ceny uvedené na dveřích, raději do něj nevstupujte, ceny budou pět až desetkrát vyšší než u větších společností.
Někteří taxikáři mají větším písmem uvedenou noční přirážku (která je nižší) jako mnohem vyšší denní poplatek napsaný menším písmem. Vyplatí se číst pozorně, a nezapomeňte, že "noapte" znamená noc. Také trvejte na zapnutí taxametru, a zaplaťte jen částku kterou ukazuje. Při cestách mimo města, (například na letiště), se ceny za kilometr, nebo za hodinu jízdy zdvojnásobují, nebo se k ceně přidává 10 až 15 lei.